Rodzaje ocieplenia

W NASZYCH DOMACH PROPONUJEMY OCIEPLENIE:

Izolacje z włókien celulozowych typu ISOCELL

   Jest to izolacja cieplna z włókien celulozowych, która zostaje wytworzona z papieru gazetowego dzięki optymalnemu wykorzystaniu recyklingu. Powstaje w Austrii, w jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie, gdzie posortowany papier gazetowy tnie się na grube paski, miesza ze związkami boru i mieli w młynie. Dzięki użyciu związków boru zyskuje odporność na szkodniki, grzyby pleśniowe staje się odpornym na butwienie oraz jest materiałem niepalnym. Produkcja jest poddana najsurowszym kryteriom jakościowym poprzez nadzór zewnętrzny i wewnętrzny zgodnie z wymaganiami austriackich, niemieckich oraz europejskich atestów technicznych.
Metody wykorzystania:

  • Metoda nadmuchiwania zalecana jest przy izolacji stropów nad ostatnią kondygnacją, stropodachów, poddaszy nieużytkowych.
  • Metoda wdmuchiwania przeznaczona jest do wszystkich przestrzeni zamkniętych, wdmuchiwane włókno celulozowe szczelnie i dokładnie wypełniając przestrzeń tworzy bez spoinową, stabilną matę izolacyjną.
  • Metoda natryskiwania stosowana jest przy powierzchniach pionowych otwartych konstrukcji, a także do izolacji akustycznej sufitów, sklepień i ścian

Przykładowe zastosowania w zależności od metody:

  • Izolacja szkieletowych domów drewnianych oraz domów z bali,
  • Izolacja wewnętrznych ścian działowych,
  • Ściany zewnętrzne i wewnętrzne w budowlach z elementami nośnymi,
  • Sufity, podłogi, stropodachy, stropy nad ostatnią kondygnacją, pochyłości dachu,
  • Nowe domy lub renowacja starych.

Izolacje z włókna drzewnego typu FLEX

      Jest to materiał izolacyjny z włókna drzewnego dopuszczony do użytku przez nadzór budowlany jako elastyczna mata o różnej grubości wykorzystywana do izolacji cieplnej.
Posiada doskonałe właściwości izolacyjne jak w zimie tak i w lecie. Łatwa w montażu, szczelnie wypełnia przestrzenie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi i instalacyjnymi poprzez wkładanie na wcisk, redukuje mostki termiczne. Materiał otwarty dyfuzyjnie reguluje mikroklimat w pomieszczeniu poprzez wysoką zdolność akumulacji pary wodnej. Produkt ekologiczny i przyjazny środowisku, nadaje się do powtórnego przetworzenia, nie podrażnia skóry.
Okazało się, że poprzez zastąpienie wełny mineralnej materiałem izolacyjnym z włókna drzewnego okres odczuwania wysokiej temperatury w mieszkaniu skrócił się prawie o połowę. Mówiąc prościej, pocimy się znaczniej mniej. Natomiast w przypadku zastosowania izolacji z włókna drzewnego o gęstości 150 kg/m3 okres ten w stosunku do izolacji z wełny mineralnej może zostać zmniejszony nawet do 1/3. Taka regulacja klimatu w mieszkaniu dzięki materiałom izolacyjnym STEICO opłaca się zarówno w lecie jak i w zimie. Poza tym w naszych „czterech kątach” odczuwalnie wzrasta  dobre samopoczucie.

Izolacje natryskowe pianką PUR

    Technologia ocieplania pianami termicznymi została stworzona do kompleksowej obsługi izolacyjno-akustycznej budynków. Piana termiczna jest natryskiwana na powierzchnię wewnętrzną stropów lub wtryskiwana do pustych przestrzeni ścian kartonowo gipsowych oraz pustek powietrznych podłóg. Niezwykle niska przepustowość powietrza pianki pozwala zatrzymać większą część wychodzącego z pomieszczenia ciepła. Dzięki otwarto komórkowej strukturze piana jest również niezwykle skuteczną izolacją akustyczną. Ocieplenie pianą termiczną gwarantuje 100% wyeliminowanie mostków termicznych. Potwierdzają to tabele parametrów przedstawione w zakładkach poszczególnych pian oraz zdjęcia termowizyjne.
Aplikacja pian nie wymaga stosowania żadnych foli. Nie powoduje zbyt wielkiego nacisku na ograniczające przestrzeń powierzchnie. Miękka, ciepła, elastyczna i szczelna pianka w kolorze kremowym przykleja się do wszystkich powierzchni, wypełnia wszelkie nieszczelności i tworzy jednolitą, ciepłą i szczelną warstwę, chroniącą budynek nie tylko przed wypromieniowaniem ciepła, lecz również przed zasysaniem zimnego powietrza oraz ucieczką ciepłego powietrza przez ocieplone konstrukcje. Oprócz tego, wyjątkowa budowa drobnych porów nie pozwala piance wsysać wewnątrz siebie wilgoci, a jednocześnie zapewnia wystarczającą przepuszczalność pary, czyniąc materiał ocieplający materiałem oddychającym.
Łatwość aplikacji pian, brak potrzeby dodatkowego mocowania izolacji oraz szybkość wykonania natrysku jest szczególną alternatywą dla tradycyjnych metod ociepleń. Daje 100% gwarancje na brak efektu „zwisu”, który występuje po czasie, przy zastosowaniu wełny mineralnej. Szczególnie dotyczy to obiektów o trudnych kształtach np. typu hale, obiekty pokryte blachą gdzie bezpośrednia aplikacja na blachę oprócz ocieplenia znakomicie wygłusza.
Gotowa aplikacja piany nie posiada żadnych skutków ubocznych lub cech negatywnych. Nie pyli się, nie pleśnieje, nie gnije, niczego nie wydziela do środowiska, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Amerykańskie Stowarzyszenie Ludzi Chorych na Astmę uznało pianę termiczną za najbardziej ekologiczny materiał izolacyjny.